rcm
16 بهمن 1401 - 13:46

نرخ عوارض خدمات پسماند در سال آینده مشخص شد

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران گفت: نرخ عوارض پسماند برای هر کیلوگرم در سال آینده ۴۷۶ تومان تعیین شد.

به گزارش فارس، رضا شرفی در حاشیه  جلسه علنی امروز شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران گفت: بهای مدیریت خدمات پسماند در شهر تهران برای سال اینده ارائه شد. در حوزه پسماندهای عادی بهای ۴۷۶ تومان مورد موافقت شورا قرار گرفت و این اقدام شورا با نگاه مردم محوری و جلوگیری از تحمیل هزینه اضافی به شهروندان صورت گرفت و  به این ترتیب برای هر کیلوگرم پسماند در شهر تهران هزینه جمع آوری و انتقال، ۴۷۶ تومان بر اساس کد نوسازی خانوارها پرداخت می‌شود.

به گفته شرفی، این رقم بر اساس میانگین نوسازی املاک در سطح شهر تهران محاسبه می‌شود که کمینه آن ۱۴۸ هزار و ۶۰۰ تومان خواهد بود و بیشینه هر واحد نیز ۵۵۷ هزار و ۴۰۰ تومان است و در حقیقت این ارقام قیمت تمام شده خدمات  است که بر اساس تورم سالیانه نیز در نظر گرفته نشده است.

وی ادامه داد: در حوزه پسماندهای عمرانی و ساختمانی برای هر متر مکعب ۶۸۰۰ تومان به عنوان بهای خدمات در صحن شورای اسلامی شهر تهران به تصویب رسید.

شرفی گفت: همچنین برای مدیریت گودهای پرخطر و رها شده بهای خدماتی جهت پر کردن آنها برای سال آینده در نظر گرفته شده که این رقم برای هر متر مکعب ۱۰۰۰ تومان به تصویب رسیده است.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1020005