rcm
16 بهمن 1401 - 10:40

ذخیره‌سازی ۷ هزار تُن انواع کود شیمیایی درخراسان‌شمالی

مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی خراسان‌شمالی گفت: با توجه به نیاز کود سرک استان در ماه‌های آتی سال مقدار ۷ هزار و ۱۰۰ تن انواع کود شمیایی در انبارهای این شرکت ذخیره‌سازی گردیده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد، صبح امروز محسن نظام دوست، مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی خراسان‌شمالی در گفت‌وگو با رسانه‌ها اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تا پایان دی‌ماه حدود ۴۳ هزار تن انواع کود شیمیایی در این استان تأمین و تدارک شده است.

وی گفت: با توجه به نیاز کود سرک استان در ماه‌های آتی سال مقدار ۷ هزار و ۱۰۰ تن انواع کود شمیایی در انبارهای این شرکت ذخیره‌سازی گردیده است.

مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی خراسان‌شمالی افزود: این در حالی است که مقدار یک هزار و ۶۰ تن انواع کود شیمیایی در عاملین توزیع کود شیمیایی در استان نیز ذخیره تا در مواقع لزوم جوابگوی نیاز کودی کشاورزان عزیز باشیم.

نظام دوست خاطر نشان کرد: از این میزان ذخیره‌سازی مقدار ۵ هزار و ۷۰۰ تن کود اوره، مقدار ۹۰۰ تن انواع کود فسفاته و مقدار ۵۰۰ تن انواع کود پتاسه می‌باشد.

وی یادآور شد: در ۱۰ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۳ درصد افزایش داشته و همچنین با توجه به سهمیه استان ۷۵ درصد کل سهمیه سالانه کود اوره نیز جذب شده است.

پایان پیام/س

منبع: فارس
شناسه خبر: 1019553